Kullanıcı Sözleşmesi
TARAFLAR VE ŞARTLAR
İşbu “Sözleşme” LOSTRA SEPETİ’nin bir hizmeti olan (LOSTRA SEPETİ olarak anılacaktır) web sitesi www.lostrasepeti.com ve Apple iTunes App Store ile Google Play üzerinden ulaşılabilmek üzere LOSTRA SEPETİ uygulaması gibi, şu anda sunulan ve gelecekte sunulacak olan içerik, ürün ve hizmetleri (HİZMETLER olarak devam edilecektir) kapsamaktadır.
Sözleşmede geçen, kullanıcı ve müşteri gibi terimler (“Müşteri”) olarak anılacak ve temsil edecektir.
Müşteri, tarafımızdan sunulan hizmetlere ulaşarak ve kullanarak, üye olsa da olmasa da Kullanım Koşullarını kabul ettiğini taahhüt etmiş olur.
İşbu sözleşmeye ilave şartların olması durumunda müşteri bilgilendirilir. İlave edilen koşullar uygulanabilir hizmetlerin amaçlarına yönelik olan anlaşmaya ilave edilir ve söz konusu anlaşmaya tâbi tutulur. İlave koşullar uygulanabilir hizmetleri kapsayan bir anlaşmazlık durumunda bu anlaşmanın gereğine göre geçerlilik gösterir.
HİZMETLER
LOSTRA SEPETİ, müşterilerin mobil uygulama ve site aracılığıyla lostra ve kuru temizleme hizmeti alabilecekleri, bu hizmetlerin zamanlarını programlayabilecekleri, ayakkabı bakım malzemeleri satın alabilecekleri, talep üzerine çalışan bir hizmet uygulamasıdır. Uygulamayı kullanılarak rezervasyon yapıldıktan sonra üçüncü şahıs (LOSTRA SEPETİ şirketi ile çalışan bağımsız girişimci) hizmet konusunu teslim alır ve teslim eder.
MÜLKİYET VE SINIRLANDIRMALAR
Metni, içeriği, fotoğrafları, videoları, ses kayıtlarını, grafikleri ve herhangi bir yazılımı içeren hizmetler, LOSTRA SEPETİ şirketine aittir ve LOSTRA SEPETİ şirketi tarafından yönetilir. Hizmetler ve malzemeler telif hakkı, marka, takdim şekli, alan adı, patent, ticari sır ve T.C. kanunlarıyla korunmaktadır.
Hizmetlerimizden yararlanarak ve giriş yaparak bu anlaşmaya dahil olan herhangi bir tebliğ ve sınırlamanın yanı sıra tüm uygulanabilir mülkiyet kanunlarını kabul etmiş ve anlaşmaya uymuş sayılırsınız.
Kişisel bilgisayarlara ticari amaç gütmeden kullanılması amacıyla indirilmesi veya kopyalanması dışında, hizmetlerden ve uygulamalardan hiçbir madde veya malzeme kopyalanamaz, tekrar yayınlanamaz, yüklenemez, herhangi bir şekilde nakledilemez veya dağıtılamaz. Herhangi bir amaç için materyallerin değiştirilmesi veya materyallerin yetki dışı kullanımı LOSTRA SEPETİ şirketinin marka haklarının ihlaline girer.
HİZMETLERİN KULLANIMI
MÜŞTERİ TALEPLERİ VE KULLANICI HESAPLARI
Hizmetlerimizin çoğuna erişebilmek ve kullanabilmek için, hizmet hesabını/üyelik oluşturulmalı ve aktif hesap devam ettirilmelidir. Hesap kaydı yaparken LOSTRA SEPETİ ad, soyad, adres ve telefon numarası ve kredi kartı bilgileri gibi belirli kişisel bilgilerin verilmesini ister. Müşteri hesabında doğru, eksiksiz ve güncel olarak bilgilerini sürdürmeyi kabul etmiş olurz. Yapmaması durumunda hizmetlerden faydalanamaz ve sisteme giriş yapamaz. Hesap dahilinde olan her şeyden müşteri sorumludur ve kullanıcı adı ile şifresinin gizliliğini üstlenmiş olur. LOSTRA SEPETİ aksini onaylamadıkça yalnızca bir hesaba sahip olunabilir.
Hizmetlerimiz 13 yaş altı bireyler için uygun değildir. Üçüncü şahıslara hesap üzerinde bir yetki verilmemeli ve 13 yaş altına yetiştin ya da ebeveyn eşliğinde olmadıkları sürece hesabı kullanmaları için izin verilmemelidir. Müşteri, başka bir şahsa hesabını devredemez veya havale edemez. Müşteri, hizmetlerimizi kullanırken tüm uygulanabilir yasalara tabii olmayı kabul etmiş olur ve hizmetlerimizi sadece yasal yollarla kullanabilir. Belirli durumlarda LOSTRA SEPETİ veya üçüncü bir şahıs (anlaşmacı) hizmetimizi kullanırken kimlik doğrulama isteğinde bulunabilir ve müşteri kimliğin veya şahsın doğrulanamadığı durumlarda erişimin kısıtlanmasını kabul etmiş olur.
KISA MESAJLAR
Müşteri, üyelik hesabını açarak, şirketimiz tarafından bilgi içerikli mesaj atımını onaylamış olur. Herhangi bir zamanda şirketimizin e-posta adresine (info@lostrasepeti.com) ulaşarak bilgi içerikli mesaj almak istemediğini belirtebilir ve böylece bu isteğin hizmet kullanım deneyiminde etkisi olacağını kabul etmiş olur.
ÖDEME İŞLEMLERİ
Ödeme miktar ve yöntemleri LOSTRA SEPETİ uygulamasında belirtilir ve zaman zaman değişebilir.
PROMOSYON KODLARI VE ÖZEL TEKLİFLER
LOSTRA SEPETİ, yalnızca kendi takdiriyle hediye çeki veya diğer fırsatlara dönüştürülebilecek çeşitli promosyon kodları oluşturabilir.
Müşteri, promosyon kodlarının; istenilen hedef kitle ve amaç için yasal bir yolla; çoğaltılmadan, devredilmeden, satılmadan veya herkese açık olmadan; LOSTRA SEPETİ tarafından yazılı bir şekilde peşinen onaylanmadıkça, LOSTRA SEPETİ’nin sorumluluğunda olmadan herhangi bir anda herhangi bir sebeple etkisiz kılınabileceğini, nakit para olarak geçerli olmadığını, kullanma tarihi geçtikten sonra etkisiz olduğunu bildiğini ve onayladığını kabul etmiş olur. LOSTRA SEPETİ, promosyon kodlarının kullanımında yasal olmayan veya uygunsuz bir yol olduğuna veya bu şartların ihlali durumunun olduğuna karar verdiği takdirde promosyon kodlarının fırsatlarını ya da kredilerini eksiltme veya vermeme hakkına sahiptir.
EN DÜŞÜK SİPARİŞ ÜCRETİ
En düşük sipariş ücreti LOSTRA SEPETİ uygulamasında belirtilir ve zaman zaman değişebilir.
ŞEBEKE ERİŞİMİ VE AYGITLAR
Hizmetlerin kullanımı için gerekli olan ağ verisini elde etmekten müşteri sorumludur. Mobil ağın veri ve mesajlaşma oranları ve ücretleri kablosuz ağa bağlanmamış bir aygıttan hizmet kullanımı durumunda geçerli olabilir. Hizmetlerin ve uygulamaların kullanımı için gerekli olan uyumlu donanım, aygıt veya güncellemelerin elde edilmesi müşterinin sorumluluğundadır. LOSTRA SEPETİ, hizmetlerin veya uygulamaların herhangi ya da belirli bir cihazda veya donanımda işlev göreceğini garanti etmez.
ZARAR GÖREN VEYA KAYBOLAN EŞYALAR
ZARAR GÖREN EŞYALAR
Giysilere gelebilecek herhangi bir zarardan kaçınmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Buna rağmen zarar görmüş kabul edilen kıyafetin/eşyanın zararını, temizlik bedelinin 10 katına kadar LOSTRA SEPETİ şirketi olarak markasına veya etiketine bakmaksızın karşılıyoruz.
Zarar gören eşyalar LOSTRA SEPETİ şirketinin e-posta adresi (info@lostrasepeti) yoluyla bildirilmeli ve LOSTRA SEPETİ tarafından siparişin size teslim edilmesinden 7 gün içinde denetlenmelidir.
KAYBOLAN EŞYALAR
Kaybolan eşyalar teslimattan itibaren 7 gün içinde e-posta adresine (info@lostrasepeti) rapor edilmelidir. Tüm kayıplar duruma özel olarak incelenir. Eşyalar sipariş verilen tarihten 20 gün bulunamadığında kayıp sayılır. LOSTRA SEPETİ tarafından kaybedilen her eşya tarafımızdan temizlik bedelinin 10 katına kadar markaya ve etikete bakılmaksızın karşılanmasıyla sınırlıdır.
ENVANTER
LOSTRA SEPETİ, kıyafetlerin ve elbiselerin görüntü veya fotoğraflar içerebilecek kayıtlarını tutma ve sergileme hakkına sahiptir ve bu kayıtları envanterle ilgili amaçlarla, kalite kontrolü için, kayıp vakalarını önlemek için veya veri toplama amacıyla ilişkilendirebilir.
KULLANICI İÇERİĞİ VE ETKİLEŞİMLİ ÇÖZÜMLER
Kullanıcı, içeriklerini paylaşarak transfer edilebilir telif hakları, standart ve özel telif hakları, Dünya Geneli telif haklarını ve bu haklar dolayısıyla oluşan, her türlü yayın ve medya alanında, hizmetin doğru verilmesi için iş birliği yapılan kişi ve kurumlarla, kullanım, kopyalama, baskı, gösterim, yayın, değişiklik, silme ve kamuya sunma, çeviri ve benzeri işler üretme haklarını LOSTRA SEPETİ’ne vermiş sayılır. Bu kullanıcı içeriğini LOSTRA SEPETİ’ne göndererek herhangi bir maddi ya da manevi karşılık, uyarı, bildiri beklemediğini taahhüt etmiş sayılır.
YASADIŞI VE İZİN VERİLMEYEN KULLANIMLAR
LOSTRA SEPETİ hizmetlerini kullanan müşteri, bu hizmetleri herhangi bir yasadışı bir amaç veya bu sözleşmede izin verilmeyen herhangi bir durum için kullanmadığını kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
LOSTRA SEPETİ tüm hizmetlerini sürekli kontrol etme ve denetleme hakkını saklı tutar.
LİSANS
Anlaşmaya uyulmasına bağlı olarak, LOSTRA SEPETİ, müşteriye kişisel cihazından uygulamalara ve hizmetlere ulaşabilmesi ve hizmetlerimiz doğrultusundaki herhangi bir içeriğe veya bilgiye ticari olmayan kişisel amaçlar için ulaşabilmeniz açısından yalnızca hizmetlerimizin kullanımıyla bağlantılı, sınırlı, özel olmayan, iptal edilebilir ve devrolunamayan bir lisans sunar. Burada açıkça ifade edilmeyen herhangi bir hak LOSTRA SEPETİ ve ruhsatçıları tarafından korunur.
SÖZLEŞME İHLALLERİ
LOSTRA SEPETİ dilediği zaman belirlediği kişilere, kurumlara ve internet adreslerine erişimi engelleme hakkını saklı tutmaktadır.
İşbu Sözleşmeden kaynaklı uyuşmazlıklarda İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri geçerli olacaktır.
Bildirimler
Instagram hesabımızı takip edenler şu anda indirimli sipariş veriyor.
10 gün önce
Instagram hesabımızı takip edenler şu anda indirimli sipariş veriyor.
10 gün önce
Instagram hesabımızı takip edenler şu anda indirimli sipariş veriyor.
10 gün önce
Instagram hesabımızı takip edenler şu anda indirimli sipariş veriyor.
10 gün önce
Instagram hesabımızı takip edenler şu anda indirimli sipariş veriyor.
10 gün önce